Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 180 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Prezenty świąteczne

piątek, 29 grudnia 2006 7:54
Święta, święta i po świetach.... Tak teraz mówi każdy. Jakie były?
U mnie jak zwykle tradycyjne. Wigilia i pierwszy dzień świąt w gronie rodzinnym, wtorek kolędowanie po rodzinie. Było bardzo ciepło, wesoło, smakowicie...
Ja jednak zapamiętam te swięta z innej strony. Moja koleżanka, mieszkająca na innym kontynencie na urodziny przysłała mi przez posłańca piękny bukiet róż wraz z wazonem (znając mnie dobrze przeczuwała, że takowego nie posiadam w domu). Ten gest bardzo mnie wzruszył.
Właśnie takie dawane od serca prezenty lubię i cenie najbardziej.
Jednak prawdziwych darów nie znajdujemy w supermarketach. Dlaczego? Ponieważ są one opakowane w cuda i karmią duszę dawcy i obdarowanego.
Dlatego uważam, że zamiast biegać gorączkowo za prezentami, lepiej tchnąć w nie odrobinę duszy? Zapominamy, że prawdziwy dar nie ma zaspakajać potrzeb materialnych, ale psychiczne. 
Co roku od kuzynów dostaję prezenty i czuję, że nie były one przygotowywane z sercem. Podejrzewam, że pewnie dostaję tzw. prezent przechodni. Do tego zawsze dołączany jest łakoć, którego nie jadam. Wielokrotnie dawałam im do zrozumienia, że nie mogę jeść tej rzeczy, ale jednak uparcie co roku to dostaję. Nawet mój kilkuletni bratanek szybko się nauczył, że ciocia pewnych rzeczy nie jada. Dlaczego inni nie potrafią włożyć w prezenty odrobiny serca?


Zaszumiało (7) | Zostaw myśl

Wigilia

niedziela, 24 grudnia 2006 0:00
Opłatek wigilijny

Łamię się z wami dziś opłatkiem białym,
Wy wszyscy moi dalecy czy bliscy
Wy, co za błędnej gwiazdy ideałem
Po świecie się rozproszyli całym.
Wy co pijecie z rzek lodowych zdroi
Wy wierni, mocni, wytrwali- wy wszyscy,
Których rząd jasny przed wzrokiem mi stoi,
Związani ze mną węzłem wiecznie trwałym,
Z wami się łamię dziś opłatkiem białym...
Dla tego, co nam w nędz itrosk powodzi
Zostaje jasnym, czystym i wspaniałym
Łamię się z wami dziś opłatkiem białymZaszumiało (1) | Zostaw myśl

jesiennie

poniedziałek, 18 grudnia 2006 0:00

  

Mam już dosyć krótkich dni. Słońca praktycznie nie widuję i bardzo do niego tęsknię. Z pracy wracam zmęczona i senna.
Ostatnio mam wszystkiego dość. Dlaczego wszystko musze robić w ostatniej chwili, skoro moi przełożeni wiedzą o tym już od dłuższego czasu? Przecież wszystko można zrobić powoli i dokładnie. A nie tak po łebkach. Nie lubię tego i czesto takie sytuacje doprowadzają mnie do szału.... Chociaż pewnie nikt w to nie uwierzy, że moge tak wybuchnąć. Ale cóż, wszystko ma swoje granice.
Spać chodzę z kurami. O 21 śpię już jak dziecko. Niestety w sobotę i w niedzielę musze wstać rano do szkoły - pieniądze strasznie marne, ale nie chcę zrywać kontaktu. Nigdy nie wiadomo co będzie w przyszłości
Marzę o tym aby nareszcie się wyspać. Tylko kiedy?
Przed świętami biorę krótki urlop. Ale nie na przygotowania przedświątecznie. Co to, to nie. Za to wezmę się od soboty. Wystarczy....
Mam zamiar spokojnie sobie poswiętować najdłuższą noc w roku i nadejście zimy, które jak zawsze rozpoczynają kolejny rok w moim życiu . Mam tylko nadzieję, że mój Aniołek nadal bedzię cierpliwie trwał przy mnieZaszumiało (8) | Zostaw myśl

Adwent - ale czy biały?

czwartek, 14 grudnia 2006 8:04

 

Adwent 

Każdego roku czekam
na nowy cud święta.

Bo jakże inaczej nazwać białą porę,
która nam wieści nowinę wprost z Nieba.

Po dolinach rozlega się światło łagodne.

To księżyc nocami sieje tę srebną poświatę
i niesie aż na szczyty odblask szczęścia swego.

Góry cieszą się wespół z ludźmi dobrej woli.

Ziemia choć w śniegu, bo zima w krąg ją ogarnia,
ogrzaną miłością nadchodzącego Boga.

Drogi ciemne i zgubne wyprostowane zostają,
zalane blaskiem gwiazd i ustrojone śpiewami.

Stąpać po nich możemy bezpiecznie i lekko.

A z gwiazd owych ta jedna zawisa nad miejscem,
wybranym spośród innych,
ochrzczonym - Betlejem.

ks. Janusz A. KobierskiZaszumiało (5) | Zostaw myśl

Adwent

piątek, 08 grudnia 2006 10:01
Adwent- dla mnie jeden z najcudowniejszych, pełen magii czas.
Kiedyś w tym okresie obowiązywał zakaz pracy na polu. Ziemia pozostawała wtedy uśpiona, zaś naruszenie tego snu miało powodować nieurodzaj w następnym roku. Wtedy po polach przechadzały się duchy, które nie zawsze były ludziom przyjazne. Zakłócanie ich spokoju mogło zakłócić powracanie przyrody do życia.
Ziemia, przyroda, ludzie wszystko spowalniało....
To był okres magiczny: jednoczenie się ludzi, wybaczanie i zapominanie starych przewinień, czas zgody, szczęścia i miłości.
Jednak teraz nie jest to nawet w połowie tak magiczne, jak kiedyś. .
Sklepy i centra handlowe przygotowują się do Bożego Narodzenia tuż po 1 listopada. A raczej stają w wyścigu o jak największy kawałek świątecznego tortu. Już od kilkunastu dni mamy do czynienia z corocznym polowaniem na klientów.

Okres przed Bożym Narodzeniem przypadający w najbrzydszym okresie w roku kalendarzowym jest czasem idealnie nadającym się do celów marketingowych. Jesień z listopada i początku grudnia jest nieprzyjemna, dni stają się coraz krótsze, a na prawdziwą piękną zimę ze śniegiem i mrozem trzeba jeszcze poczekać. Nic dziwnego, że oświetlone witryny sklepów kuszą tym bardziej, im brzydsza aura panuje na zewnątrz. Chętnie odrywamy wzrok od smutnych krajobrazów, by skierować go na roziskrzone choinki

Nawet jeśli obiecujemy sobie, że tym razem będzie inaczej, że ograniczymy szaleństwo, że nie poddamy się, trudno jest oprzeć się pokusom. W mniejszym lub większym stopniu ulegamy więc, bo przecież "święta są raz w roku".

"Magia świąt" - ten slogan powtarzany jest wielokrotnie w gwiazdkowych reklamach. Podkreśla niezwykłość nadchodzących dni, uchyla drzwi do świata, o którym z zapartym tchem słuchaliśmy w dzieciństwie, obiecuje, że wszystko ułoży się jak w bajce. "Magiczny wieczór" to taki, w który wszyscy w zgodzie zasiadają do wspólnego stołu, w którym barszcz nie plami obrusu, ość z karpia nie staje w gardle i nawet ciotka zamiast gderać i narzekać wspólnie z nami śpiewa najpiękniejsze, najbardziej magiczne kolędy. "Magiczne drzewko" tajemniczo pobłyskuje lampkami w półmroku pokoju a pod nim leżą magiczne, bo jakżeby inaczej prezenty. Magia ma otaczać nas przez cały świąteczny okres...

Z dnia na dzień przybywa choinek, girland, kurtyn świetlnych i specjalnych bożonarodzeniowych stoisk, rozbrzmiewają kolędy, zaczynają dominować świąteczne reklamy.

O nadchodzącym "magicznym czasie" każą nam myśleć wszyscy....Coraz częściej są to zresztą przemyślane i przygotowane pod okiem specjalistów dekoracje, mające wzbudzić konkretne skojarzenia i w subtelny sposób wpływać na decyzję klientów. Odpowiednio dobrana muzyka, miękkie puszyste materiały w dekoracjach a nawet rozpylane zapachy wanilii, cynamonu i pomarańczy - a wszystko po to by wprowadzić nas w nastrój sprzyjający kupowaniu.

Adwent, Boże Narodzenie to czas dla rodziny. W istocie najbardziej przeżywają je dzieci. To one z niecierpliwością wyczekują na pierwszą gwiazdkę, to one przeszukują mieszkanie w poszukiwaniu ukrytych prezentów. Dla nich pan ubrany w czerwono-biały kubrak to po prostu święty Mikołaj, który niesie im prezenty. Kilkulatki z otwartymi buziami wpatrujące się w sklepowe półki z zabawkami i rodzice usiłujący je stamtąd odciągnąć. Nie ma więc problemu z ustaleniem, jaki prezent sprawiłby największą radość dziecku - wyraża to całym sobą. Jednak nie zawsze kupienie tego prezentu jest w naszym zasięgu, nie zawsze też uważamy że właśnie to jest maluchowi potrzebne. Trudno jednak wytłumaczyć mu że dostanie coś innego, skoro i w sklepie i nawet w reklamach przed dobranocką promowane są akurat takie a nie inne lalki, klocki czy gry.

Okres przedświąteczny postanowiły również wykorzystać banki i instytucje finansowe, oferując specjalne kredyty świąteczne czy "szczególnie korzystne" zakupy na raty. Gotówka od ręki. Zakupy bez problemów.  "Nie musisz sobie niczego odmawiać", "Poczuj wolność świątecznych zakupów", "Zapłącisz po świetach"....

Wszechobecność "świątecznego nastroju" powoduje, że prawdziwy adwent traci swój sens, niektórzy ludzie mają ochotę w ogóle nie obchodzić Bożego Narodzenia, mamy przesyt choinek, bombek, światełek i kolęd. Nieustające granie na strunie "gwiazdkowej magii" w istocie może odebrać cały urok zarówno przygotowaniom jak i samym świętom.

Prawdziwy adwent powinien zaczynać się na 4 tygodnie przed świętami. Powinien być zakaz wydłużana tego terminu. Nikt nie sprzeda nam bowiem szczęścia i spokoju,  żaden prezent, żadna dekoracja nie stworzą same w sobie wymarzonej atmosfery, a prawdziwa "magia świąt" jest w naszych sercach. Może wystarczy gdy zaczniemy swoim bliskim dawać więcej siebie, swojej serdeczności, swojej życzliwości. ....Zaszumiało (3) | Zostaw myśl

Czekam....

piątek, 01 grudnia 2006 11:26

LIST Z JESIENI

Leopold Staff 

Czekam listu od ciebie... Tam Południa słońce
I morze mówi z tobą... U mnie długa słota,
Samotność, jesień, chmury i drzewa więdnące...
Dziś pogoda... lecz słońce chore - jak tęsknota...

Nim wyślesz, włóż list w trawę wonną albo w kwiaty,
Bo tu żadne nie kwitną już... Niech go przepoi
Spokój, woń słońca, szczęście twej bliży i szaty -
Albo go noś godzinę w fałdach sukni swojej...

A papier niechaj będzie niebieski... Bo może
Znów przyjdą chmury szare, smutne, znów na dworze
Słota łkać będzie, kiedy list przyjdzie od ciebie;

Skarżyć się będą drzewa, co więdną i mokną,
A ja, samotny, może znów będę przez okno
Patrzał za małym skrawkiem błękitu na niebie...


Zaszumiało (6) | Zostaw myśl

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 21 stycznia 2018

Przemknęło:  411 267  

Ziarenka myśli

« grudzień »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Przeminęło z wiatrem?

Czy to ja??????

Dziewczyna po lepszej (?) stronie życia
Staram się być optymistycznie nastawiona do świata i ludzi, szukać dobrych stron życia choć w moim życiu nie brakuje trudnych chwil.

O moich stronkach

Piszę więc jestem

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Tropiciel myśli

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Gołąbek pocztowy

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Przemknęło

Zajrzało: 411267
Zostawione myśli
  • liczba: 497
  • komentarze: 4497
Galerie
  • liczba zdjęć: 98
  • komentarze: 45
Liczba uśmiechów: 2598
Szumię : 4257 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

WP.TV